Um unsere Seite in vollem Umfang nutzen zu können, empfehlen wir Ihnen Ihren Browser zu aktualisieren / zu wechseln. Weitere Informationen. close

Maksymalne bezpieczeństwo Twoich danych dzięki RAID

Skuteczna ochrona zapewniana przez najlepsze zaplecze technologiczne.

Zabezpiecznie przed utratą danych dzięki systemowi lustrzanego odbicia dysków twardych

  • Optymalna ochrona plików na serwerze.
  • Synchroniczne zapisywanie i odczytywanie danych z wielu dysków jednocześnie.
  • Większa wydajność serwera

Stała dostępność danych

Wszystkie jednostki z nowej linii serwerów 1&1 posiadają co najmniej 2 dyski twarde połączone w macierz RAID, a Twoje dane zapisywane są równolegle na wszystkich dyskach w macierzy. Taki system gwarantuje najwyższe bezpieczeństwo przechowywanych informacji - w przypadku uszkodzenia któregokolwiek z dysków twardych, Twoje dane i pliki są przez cały czas dostępne w Internecie dzięki obecności na pozostałych dyskach w macierzy. Nie musisz dokonywać żadnych ustawień – cały proces odbywa się samoczynnie.

RAID 1 – automatyczne lustrzane odbicie danych

Nie musisz się o nic martwić – zsynchronizowany zapis i odczyt danych z dysków w macierzy RAID odbywa się w pełni automatycznie. Dzięki temu obsługa serwera z wieloma dyskami w macierzy RAID nie różni się niczym od obsługi standardowego serwera z jednym dyskiem twardym.

RAID 5 – wydajność, powierzchnia i bezpieczeństwo

W serwerach 1&1 z większą liczbą dysków twardych stosowana jest macierz RAID 5, która jest jednym z najwydajniejszych systemów przechowywania danych. Wzmacnia prędkość odczytu oraz zapewnia efektywne wykorzystanie dużej ilości powierzchni dyskowej w maksymalnie bezpieczny sposób.

Hardware RAID 6 w nowych serwerach dedykowanych Business Line by Dell™

Nowe serwery Business Line X8i oraz X10i posiadają odpowiednio 6 i 8 dysków twardych SATA, każdy o pojemności 1000 GB. Dyski pracują w macierzy RAID 6 sterowanej sprzętowo. To gwarantuje maksymalną wydajność i najwyższą niezawodność przy równoczesnym zapisywaniu i odczytywaniu danych.