Um unsere Seite in vollem Umfang nutzen zu können, empfehlen wir Ihnen Ihren Browser zu aktualisieren / zu wechseln. Weitere Informationen. close

Hosting Linux czy Windows?

Linux, Windows, Hosting

Hosting Linux czy Windows?

Zamawiając pakiet hostingowy w 1&1 możesz wybrać system, który będzie go obsługiwał (Linux lub Windows). Obydwie technologie działają na każdym komputerze PC oraz stanowią doskonałe wsparcie nawet dla najbardziej skomplikowanych stron WWW.

Linux? Windows? Możesz wybrać dowolny system!

Wybierając platformę systemową dla swojego pakietu hostingowego, nie sugeruj się systemem operacyjnym, którego używasz na własnym PC. Możesz wybrać hosting w dowolnym systemie bez względu na to, jakie oprogramowanie masz zainstalowane na własnym komputerze. Na przykład, wcale nie musisz instalować systemu Linux na swoim komputerze, aby korzystać z hostingu na tej platformie. I odwrotnie - Windows z powodzeniem obsłuży Twój hosting nawet, jeśli Ty sam używasz Linux'a.
Różne systemy operacyjne na serwerze hostingowym i Twoim komputerze nie stanowią problemu, ponieważ wszystkie pakiety hostingowe 1&1 umożliwiają dostęp do konta FTP oraz posiadają szeroki zestaw opcji modyfikujących sposób udostępniania Twojej strony w Internecie.

Jednak każda z tych technologii posiada swoje unikalne walory.

Który system będzie najlepszy dla Ciebie?

Obydwie technologie są dostępne w pakietach 1&1 adresowanych zarówno do początkujących webmasterów, jak i profesjonalistów branży WWW. Pamiętaj, aby przy wyborze platformy obsługującej Twój hosting nie kierować się sentymentem dla danego systemu, ale skupić się na jego wydajności względem własnego stylu projektowania i zarządzania stroną WWW.

Dokonaj słusznego wyboru

Przed wyborem platformy do obsługi hostingu WWW zastanów się, jakiego rodzaju narzędzia i środowiska programistyczne będą przez Ciebie najczęściej wykorzystywane – jeśli zamierzasz używać PHP, MySQL, Perl oraz zewnętrznych aplikacji, Linux jest najlepszą opcją dla Ciebie. Jeśli chcesz korzystać z aplikacji licencjonowanych przez Windows, wybierz hosting Windows. Przejrzyj wszystkie funkcje pakietów hostingowych w ofercie 1&1, a z pewnością dostrzeżesz bogactwo rozwiązań i ogromne możliwości zarządzania stroną internetową w zależności od Twoich preferencji.

Hosting Linux

Linux jest uznawany za najlepszy system do hostingu stron internetowych. Z racji sprawdzonej skuteczności, stabilności i wydajności, system Linux to najczęściej wybierana platforma do obsługi serwerów poczty e-mail oraz stron WWW.

Jeśli planujesz wykorzystywać języki programowania PHP, Perl lub MySQL, hosting Linux to najlepszy wybór. Linux stanowi również idealne rozwiązanie dla stron WWW w formacie broszury lub biuletynu, a także zawierających arkusze danych i inne wykazy informacji. Hosting Linux doskonale radzi sobie ze statycznymi stronami (np. prezentującymi zakres usług firmy), stronami oferującymi interakcję z użytkownikiem (formularze, newslettery), oraz z witrynami typu e-commerce (np. sklepami internetowymi).

Jeśli pragniesz zaimplementować na swojej stronie gotowe rozwiązania, takie jak blogi, systemy zarządzania treścią czy fora internetowe, na platformie Linux znajdziesz więcej darmowych narzędzi na licencji open source. Z kolei na hostingu Windows dostępnych jest więcej licencjonowanych aplikacji Windows, które należy dodatkowo opłacić.

Hosting Windows®

Windows proponuje zaawansowany system projektowania i zarządzania stronami internetowymi w trybie "przeciągnij i upuść", obsługiwanym przez platformy .Net Framework oraz SharePoint. Daje to większe możliwości integracji wszystkich wykorzystywanych przez Ciebie aplikacji firmy Windows przy procesie tworzenia strony WWW. Wybór hostingu Windows sprawdzi się przy wykorzystywaniu rozwiązań typowych dla rodziny Windows, takich jak środowisko ASP®.

Windows to również platforma oferująca więcej możliwości w zakresie wykonywania operacji na przeszukiwalnych bazach danych. Zdecydowanie szybsza implementacja zintegrowanych funkcjonalności dostępnych na platformie firmy Windows daje jej przewagę wśród tych użytkowników, którzy opierają swoje witryny na informacjach przetwarzanych w bazie danych.