Um unsere Seite in vollem Umfang nutzen zu können, empfehlen wir Ihnen Ihren Browser zu aktualisieren / zu wechseln. Weitere Informationen. close

Wydajność

Większa wydajność Twojej strony dzięki 1&1 CDN

  • Szybsze ładowanie zawartości witryny, w tym filmów i plików JavaScript
  • Błyskawiczne wyświetlanie strony nawet w okresach zwiększonego ruchu, np. podczas kampanii reklamowych
  • Dodatkowa ochrona przed hakerami i spamem

Czym jest CDN (Content Delivery Network)?

Content Delivery Network (CDN) to sieć serwerów znajdujących się w wielu centrach danych rozproszonych na całym świecie. CDN używa się do zwiększenia wydajności stron i dostępności treści internetowych dla użytkowników końcowych.

Jak działa 1&1 CDN?

CDN zapisuje statyczne elementy Twojej strony internetowej w pamięci podręcznej cache, i rozsyła je do 23 centrów danych zlokalizowanych na całym świecie. Użytkownicy odwiedzający witrynę pobierają jej dane z najbliższego serwera, dzięki czemu strona ładuje się szybko i zapewnia komfort przeglądania w każdej części świata.

W jaki sposób 1&1 CDN poprawia bezpieczeństwo?

1&1 CDN chroni Twoją stronę poprzez wykrywanie szkodliwych źródeł ruchu i uzytkowników. Automatycznie zabezpiecza witrynę przed spamerami, atakami "wstrzykiwania" kodu SQL (SQL injection), atakami DDoS, zbyt częstym indeksowaniem strony przez boty i wieloma innymi zagrożeniami.

Teraz jeszcze lepszy dzięki nowym funkcjom

Mirage™ – inteligentne wczytywanie grafik w celu skrócenia czasu ładowania strony

Funkcja Mirage™ sprawia, że zdjęcia wyświetlają się w indywidualny sposób dla każdego użytkownika strony i dopasowane są do rozdzielczości ekranu. Mirage™ automatycznie wykrywa proporcje ekranu, typ urządzenia i szybkość połączenia internetowego osób odwiedzających Twoją witrynę, a następnie wyświetla obrazy w idealnie dopasowanym rozmiarze i rozdzielczości. Dzięki temu strona wczytuje się znacznie szybciej!

Railgun™ – wczytywanie strony szybsze nawet o 700%

Dzięki Railgun™, masz pewność, że połączenie między serwerem Twojej strony w 1&1 a siecią CDN jest zawsze maksymalnie szybkie. Dzięki nowatorskim procedurom Railgun™ dynamiczne treści, które nie mogą być "cache’owane" w sieci CDN, są analizowane pod kątem zmian i kompresowane, aby mogły być znacznie krócej wczytywane na urządzeniu końcowego użytkownika. To oznacza, że dynamiczne i często uaktualniane serwisy internetowe ładują się do 700% szybciej! Funkcja Railgun™ dostępna jest w usługach 1&1 CDN oraz 1&1 CDN Plus wyłącznie dla pakietów hostingowych 1&1 Unlimited oraz 1&1 Unlimited Plus, a także w serwerach dedykowanych typu Managed.

Łatwa konfiguracja 1 kliknięciem

Usługa 1&1 CDN dostępna jest w dwóch wersjach. Wersja darmowa jest zawarta w pakietach hostingowych 1&1 Unlimited, 1&1 Unlimited Plus oraz serwerach dedykowanych typu Managed. Można ją łatwo aktywować w panelu klienta. Jeśli chcesz zapewnić witrynie jeszcze większą ochronę i krótszy czas ładowania, polecamy rozszerzoną wersję 1&1 CDN Plus. Obie wersje usługi CDN obsługują jedną domenę i transfer bez limitów.

1&1 CDN 1&1 CDN Plus
Globalny CDN (23 centra danych)
Inteligentna ochrona przed zagrożeniami
Rocket Loader™
Asynchroniczne ładowanie kodu JavaScript
Statystyki wydajności i bezpieczeństwa Dzienne Godzinne
Mirage™
Priorytetowe ładowanie zdjęć także na urządzeniach mobilnych
Polish™
Optymalizacja zdjęć także na urządzeniach mobilnych
Obsługa SSL (HTTPS)
Obsługa SPDY
(protokół transferu nowej generacji)